Proč je dobré vyhledat mentorku z oblasti vlasové tvorby?

Proč jsem se stala mentorkou?

V kadeřnickém oboru toho mám za sebou hodně. Pracovní stáže v Paříži, Londýně, Sydney a Livornu, 25 zkušeností s vedením salonu a 20 let jako Ambasadorka L’Oréal. Přirozeně mě baví předávat zkušenosti ostatním kolegům a kolegyním. Ať už jde o techniky, nebo kvalitní klientský servis. V mentoringu propojuji zkušenosti, seberozvoj, řemeslné umění, kreativitu, vize a zároveň zúročuji znalosti ze studia coachingu. Naplňuje mě, když pomáhám ostatním najít v práci jejich poslání. 

Andrea mi pomohla objevovat nové věci v oboru. Nastartovala radost z práce. Ukázala mi, že se dá propojit práce a rodina. Andrea je pozitivní, pracovitý člověk s bohatými zkušenostimi, které umí naprosto předat dál se skvělým přátelským přístupem jí vlastním.

Petra Kapalová

Dalo by se říct, že mentoring mám v genech. Můj pradědeček měl kadeřnický salon. Můj dědeček byl učitel. Můj otec pracuje v marketingu. A já se věnuji všem těmto profesím najednou. Ráda, velmi ráda. Doufám, že to je na výsledcích mé práce znát. Má profese pro mě není vším, ale znamená pro mne mnoho. Mohu při ní skloubit vše, co mě zajímá a baví. Mým cílem je vedle maximální péče o klienty pomáhat celému oboru, a to i konkurenci, aby se vyvíjel a vylepšoval. 

Kdy je dobré najít si mentora?

Je jedno, zda v oboru teprve začínáš, nebo jsi v kadeřnickém oboru delší dobu a teď uvažuješ o založení vlastního salonu. Mentor ti pomůže, když se chceš posunout dál a nechceš usnout na výsluní. Kdykoli cítíš, že potřebuješ průvodce, který tě nejen vyslechne, ale otevře ti obzory, nabídne pohled zvenčí a dodá odvahu k tomu, abys podnikl další správné kroky. Úkolem mentora je sdílet své několikaleté zkušenosti, doporučit ti další možnosti a nabídnout ti jiný pohled na problematiku, kterou zrovna řešíš.

Začínajícím kadeřníkům bych vzkázala:„Když věříš, že můžeš, vše se podaří.“

V jakých oblastech můžeme spolupracovat? 

Kadeřnická tvorba není jen o technikách. Je to řemeslo, které snoubí mnoho dovedností dohromady. Důležité je, aby vše vycházelo z tvých silných stránek a tvého talentu. Probereme, kdo jsi, kdo je tvoje ideální klientka a kde ji můžeš najít. Naučím tě, jak si být jistý sám sebou. Jak na klientský přístup od samotného uvítání klienta až po skvělý zákaznický servis a zážitek, který povede klienta k objednání na další kadeřnickou službu s tebou. Ukážu ti, jak doporučovat klientům péči na doma. Naučím tě pracovat se sebehodnotou. např. umět si říci o adekvátní honorář, už pro tebe nebude problém. 

Andrea umí velice dobře odhadnout profesionální dovednost jedince, uchopit jeho zdravé ambice a nasměrovat k jejich realizaci. Je odrazem vlastních hodnot pro kvalitní, upřímnou a dlouhodobou spolupráci – dnes už i kamarádství. Jakou jsou: lidskost, profesionalita, zápal do práce a láska k řemeslu. To z ní tvoří příkladnou kolegyni pro ideu, že „není nutné sejít z cesty čistoty pro dosažení svých cílů.“ 

Tomáš Janeček

Co přináší mentoring pro majitele nových salonů? 

Při zakládání salonu považuji přítomnost mentora za klíčovou investici. Tím, že si necháš poradit o někoho, kdo má zkušenosti s vedením několika salonů a bohaté zkušenosti ze zahraničí, zvyšuješ si své šance na úspěch. Při zakládání nového salonu, lze udělat hodně chyb, které se těžko napravují a mohou pro salon znamenat fatální chybu. 

Co považuji při zakládání salonu za nejdůležitější? Propojení vize a hlavní myšlenky salonu. Umět komunikovat tuto vizi se všemi profesionály, kteří na vzniku nového salonu podílí, je velká zodpovědnost.

Co přináší mentoring salonům s dlouholetou tradicí? 

Salonům, které mají dlouholetou tradici, pomáhám s profesní slepotou a rozšířením stále klientely. Přináším pohled zvenčí a společně odhalujeme skrytý potenciál salonu. Díky mystery shoppingu se dozvím o vašem salonu vše, co potřebujeme vědět k tomu, aby salon nabral druhý dech. Je těžké dívat se na vlastní salon nezaujatým pohledem. 

Když jsem se dozvěděla, že se Andrea věnuje poradenství v oblasti rozvoje salonu, neváhala jsem ani chvíli a oslovila jsem ji ke spolupráci. Několikrát navštívila můj salon. Probrali jsme personální věci, chod salonu, klientský servis, nabídku služeb a další věci. Pohled zvenčí byl skvělý. Spousta rad a inspirace, za které jsem vděčná. 

Eliška Valkusová, majitelka salonu

Co si můžu odnést z první konzultace? 

Ujištění a sebevědomí v tom, že můžeš být sám sebou. Mým posláním je přirozeně vzdělávat ostatní a podporovat je v tom, aby se posouvali dál. Tohle mě momentálně naplňuje nejvíc. Tím, že najdeme v čem je tvoje síla, co ti může v kadeřnické tvorbě dělat radost a tuto radost propisovat i do tvého osobního života, rozsvítí se tvé vnitřní slunce. Všimnou si toho doma a všimnou si toho tvé klientky. 

Nemusíš mít úplně jasnou představu o tom, co chceš na první konzultaci řešit. Stačí vědět, že se chceš posouvat dál a rozvíjet se. Bude už na mě tě touto cestou bezpečně provázet. Všechno, co potřebuješ k tomu, abys uspěl, máš dávno v sobě a já ti jen ukážu, jak to můžeš udělat a znovu svůj drahokam objevit. 

JAK TO VIDÍ OSTATNÍ?

 • Pomoc být sám sebou.
 • Lidskost, profesionalita, zápal do práce a láska k řemeslu. 
 • Přirozeně vzdělává ostatní a umí je posouvat dál, tohle ji naplňuje. 
 • Jde ji o zvyšování kadeřnických služeb.
 • Jako student z přednášky, je to vždy kompletní od přístupu ke klientovi od uvítání, servisu, služby (techniky samotné), doporučení péče na doma a umět si říct i o peníze.
 • Nastartovala radost z práce. Ukázala mi, že se dá propojit práce a rodina. Ukázala mi, co vše je důležité pracovně i soukromě. 
 • Pracovitý člověk s bohatými zkušenostmi. 
 • Několikrát navštívila můj vznikající salon, probrali jsme personální věci, chod salonu apod. Skvělý byl pohled zvenčí, spousta rad a inspirace. Děkuji mohu vřele doporučit.
 • Je nadčasová a precizní. Přistupuje individuálně ke každému klientovi s noblesou a lehkosti a hlavně eteričnosti. Stejnou měrou přistupuje i k nám ke kadeřníkům, kteří se chtějí vzdělávat. 
 • Je  mi blízká, její individuální životní přístup k věci. A baví mě na ni, její chuť se stále učit posouvat a vzdělávat. Protože jen tehdy muže byt člověk opravdu úspěšný, když neusíná na výsluní, ale stále sebe po všech stránkách života vzdělává a posouvá se….
 • Je to velká profesionálka s velkým srdcom , ktorá robí prácu s odhodlanim. Mám na něj rada to “slnko”, ktore nosí vo vnútri.
 • Jak vysvětluješ svůj postup a hlavně jsi mi ukázala lidskost.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.